Letters | envelope | 4 díl.

23. listopadu 2012 v 18:57 | Dem. |  |Letters.|
"Jsem tady." pronesl Harry a pomalu zastavil.Zbytek cesty jsme nikdo nemluvil, ale občas se muselo zastavit protože kluci museli vykonat svojí potřebu.
"Je tu krásné ticho." zasněně jsem odvětila a hlavou se opřela o Harryho rameno.
"Promiň." okamžitě jsem se od něj odtáhla a vyndala jsem si svůj kufr z auta.


"Mě to nevadilo." pokrčil ramenem a šibalsky se usmál.Náhle do něj "nenápadně" strčil Louis.Harry na něj udělal gesto 'Co je?' a Louis mu naoplátku daroval přátelský pohlavek na tvář.Musela jsem se začít, i přes to vše, trochu smát.
"Zayne Maliku já ti ty kufry tahat nehodlam!" okřikl Harry Zayna, který si to už kráčel k chatě.V ruce držel zrcátko a prohlížel si sám sebe: "Bože!" vzdychl a hlasit si dupl.
Když se i Zayn uráčel, že si vezme své dva kufry, tak jsme se vydali k chatě.Harry zašátral v kapse u kalhot a vylovil svazek klíčů.Zkoušel snad už úplně všechny klíče, ale ani jeden tam nepasoval.Pomalu se na něm projevoval vztek až kopl do dveří.Záhadně se najednou otevřely: "No a je to!" dodal Harry a Louis s Niallem se mu začali smát.
"Ale je ti jasný, že musíš zjistit jaký klíč to je! Já nebudu moct v klidu spát, když bude odemčeno. Jsme v lese, v chatě, jsou tu pavouci, mravenci, žáby, lišky.." Zayn si trochu zastěžoval a začal vyjmenovávat různou zvěř.
"..Najdu ten klíč! Hlavně už mlč!" přerušil ho Harry a pustil kufr k zemi.
"A tchoři!" dodal šeptem Zayn.

Na to už Harry jen protočil oči a šel zkontrolovat krb.Liam se vydal jeho směrem: "Asi budem muset zajít pro dřevo, že ano?" slyšela jsem jak se ptá Liam.
Zayn pohodil jeden ze svých kufrů na stůl v kuchyni a otevřel ho.První co bylo vidět, bylo rozkládací zrcadlo, lak na vlasy a myslím že jsem viděla i provaz.Nečině jsem přihlížela, jak se tu všichni chovaj jako doma.Niall už kontroloval ledničku a komoru.Louis si lehl na rohovou sedačku u jídelního stolu a ze svého batohu vytáhl pytel mrkví.
Musím říct, že se vůbec nezměnili.Moc jsem toho až na Harryho a Liama s nikým z nich nenamluvila, ale byl to ten Louis, co o přestávky chroupal mrkev, byl to ten Niall, který musel mít po ruce nějaké jídlo a byl to ten ješitnej Zayn.
"Lolo?" oslovil mě někdo zezadu.Při pozorování těch tří chlapečků jsem se lekla.
"Ano?" odvětila jsem a tázavě jsem hleděla na Liama.
"Půjdeš se mnou pro nějaké dřevo? Je to jen na zahradě." sice se ptal, ale vůbec nečekal na mojí odpověď.Prostě se sebral a šel.Vydala jsem se tedy za ním a než jsem bouchla dveřmi slyšela jsem, jak Zayn říká: "Tak jak to provedem?" poté jsem už slyšela jen nějaký sprej.Soudila jsem, že je to lak na vlasy.

"To dělá běžně." řekl Liam, když jsem zavřela dveře.Byl opřený o jeden ze dvou rámů, které podpíraly stříšku nad schodami.
"Co dělá běžně?" zeptala jsem se a sešla jsem schody k němu.
"Dívá se na sebe do zrcadla a povídá si sám pro sebe.Tedy vlastně, sám se sebou." začala jsem se smát a vyšli jsme.Rozhodla jsem se, že nebudu Adele řešit.Aspoň ne teď, když to Harryho ještě bolí a taky si nechci kazit tenhle týden.Až na Louise bych to tu snad mohla přežít.
"To bude stačit, jdem." zavelil Liam a šli jsme zpět do chaty.Okamžitě, jak se zabouchli průvanem dveře, tak kluci přestali mluvit.Bylo to trochu zvláštní a podezdřelé.Najednou vykoukla ze dveří kudrnatá hlava a pak se doširoka usmála: "Jsme se lekli, kdo sem leze!" a zase zaplul do kuchyně.
Liam hodil pohledem na krb v obyváku, tak jsem šla za ním.Skládali jsme dřevo vedle krbu, když náhle se ozvalo jakési dupání okolo chaty.Zpozorovala jsem, ale s Liamem jakoby to ani nehlo: "Co to bylo?" zeptala jsem se a nachvíli jsem přestala pracovat.
"Nic..Asi nějaké zvíře.Tady je to běžný.." věnoval mi uklidňující úsměv "..jsme tu už po třetí a vždy je slyšet nějaký dupot, ale nemusíš se ničeho bát." sebral mi polínko z ruky a dal ho na své místo.

Zbytek dne jsem trávili v chatě.Nikdo vlastně nešel ven až na Zayna, který si sedl do okna a zapálil si cigaretu.Hráli jsme monopoly, dívali jsme se na nějaké filmy v televizi a střídali jsme se u krbu.Nechtělo to pořádně hořet, tak jsem měli takové hlídky, aby to nevyhaslo.Niall si k večeři vyškemral pizzu, tak jsme se všichni patlali s pizzou.Těsto se nám povedlo až na podruhý a ještě k tomu jsme druhou pizzu spálili na uhel.Takže až třetí pizza se povedla.
"Do třetice všeho dobrého!" pronesl Harry, když vyndaval pizzu z trouby.Sundal si bílou čepici pro kuchaře a začal pizzu porcovat.Stejně jsme si pak všichni vzali ještě kus rohlíku s něčím, protože osm kousků na šest lidí je blbost.
Po večeři jsme si začali povídat.Seděli jsme u stolu a mluvili o Adele.Zdálo se mi, že se Liam každou chvilkou rozbrečí, Niall mě pod stolem držel pevně za ruku a Zayn s Harrym mluvili.Louis mlčky poslouchat a díval se všude kolem.Nevěnoval tomu zrovna moc velkou pozornost a jak už jsem řekla, nenechám si tenhle týden zkazit a pokusím se to tu přežít i s Tomlinsonem, který mě nemá rád a to jsem se s ním v životě vlastně ani nebavila.Dokonce i Niall je najednou úplně jiný než jakého si ho pamatuji já.
Zavzpomínali jsem na Adele, tedy aspoň někdo z nás a poté jsme se rozprchli.Louis, Liam a Zayn to zaparkovali ještě u televize, Harry se šel prý sprchovat no a Niall šel do pokoje.Já jsem se rozhodla, že se půjdu podívat ven.Sice měla být každou chvílí tma, ale chtěla jsem jít jen na zahradu a vyčistit si částečně hlavu.Otevřela jsem dveře a všimla jsem si, že na podložce před dveřmi leží obálka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama