One Month | If I die | part 9.

19. ledna 2013 v 22:09 | Dem. |  |One Month.|
Jsem doma (už od včerejška). Lyžák byl nehorázně zabitej, ale o tom nebudu mluvit. :'D Nechtěli by jste to.
Teď půjdu k mým 'sweethearts', abych po těch pěti dnech zanechala nějaký ten koment. Navštěvovala jsem snad každý z blogů, ale opravdu nebyl extra čas na to, abych četla povídky a hrozně se těším až to všechno doženu. Tady po delší době máte díl téhle ptákoviny, kterou miluji. :D Asi nezůstanu u patnácti dílů a bude jich trochu více. ;) I když. Ono se to nezdá, ale šest dílů bude bohatě stačit. Tím Vám chci oznámit, že do měsíce by jste se mohli dočkat konce. :)
Cloe vypráví (v těle Harryho):
Cestou k Harrymu domů, mě doprovázely smíšené pocity, chladný anglický vítr a zatažená obloha. Zhluboka jsem dýchala a přemýšlela o mě, o Harrym a o tom, co se právě děje. Nikdo se po mě nějak zvláštně nedíval až na jednu dívku, která mě pak snad i sledovala. Možná šla jen na metro a náhodou nastoupila do toho samého vagónu a vystoupila na stejné stanici. Bylo mi to divné, ale když jsem se otočila jestli za mnou stále jde, tak tam nebyla. Před dveřmi "mého" domu jsem se hlasitě nadechla a pomalu vydechla.


,,Jsem doma." oznámila jsem svůj příchod a tiše zavřela dveře. Jako první za mnou přiběhl urostlý muž, kterého si pamatuji. Z něj mám největší strach.
,,Je dobře, že jsi doma. Něco pro tebe máme." mrkl na mě jedním okem a nabídl mi, abych první vešla do kuchyně.
,,Zlatíčko,.." natáhla se po mě černovláska. Nepochopila jsem, proč mě hned obímá. Chlapecky jsem jí poplácala po zádech.
,,Po obědě jedeme celá rodina k jezeru." dodala a netrpělivě si mě prohlížela. Řekla bych, že se bála mé reakce. Očividně nemá Harry rád rodiné výlety a v tuhle situaci bych měla asi nesouhlasit, ale jsem bezbraná. Pohled ženy, mě hřál u srdce, ale mátl. Pohled muže, mě vyložene probodával.
Hlasitě jsem polkla a pousmála se. ,,Skvělý nápad."
,,Paráda." vrhl se mi kolem ramen muž. Neznám jeho jméno a asi by bylo dobré, když bych ho věděla.
,,Tak se běž zbalit. Budeme tam týden." řekla s úsměvem.
,,Týden? No..tak fajn." z mého vyplašeného hlasu se během vteřiny stal klidný a smířený.
Vletěla jsem do svého, tedy Harryho pokoje a okamžitě jsem mu začala volat.
,,Harry, mám problém." oznámila jsem, jakmile můj mobil pípl na znamení přijetí hovoru.
'Kristova noho! Já taky!' zaskučel mi bolestí do ucha.
,,Stalo se něco?" zeptala jsem se a šla jsem si stoupnout k oknu. Přísahám, že tam stála ta samá holka, která šla několik minut za mnou. Pozorovala jsem jí a zároveň poslouchala Harryho.
'Mám ty..jak se tomu říká..hvězdičky?' vyprskla jsem smíchy. 'Jsem rád, že bavíš!' řekl a začal mlaskat.
,,Omlouvám se, omlouvám se.." zatáhla jsem závěsy, abych na tu holku přestala zírat. I ona mi věnovala pár pohledů zatímco seděla na lavičce. ,,..To zvládneš, Harry. Bolí to jen první den." i když mě neviděl, tak jsem se usmála.
'Jestli to bude bolet o minutu víc, tak si tě podam.' rozesmál se. Zase jsem slyšela křupnutí a mlaskání.
,,Víš, že seš nechutnej?" řekla jsem a svrštila obočí.
'Buď ráda, že ty hody nevidíš.' lehce se zasmál. 'A co máš za problém ty?'
,,Musím s tvojí rodinou odjed k nějakému jezeru." vzdychla jsem.
'Na jak dlouho? To zas bude na deset let.'
,,Těsně vedle..na týden." odvětila jsem.
'Určitě pojedete na to samé místo, jako vždy..pokud budeš chtít vypadnout, což já mimochodem dělám často, když tam jsme, tak od chaty vedou dvě cesty. Vždy se chodí po té levé, protože vede k jezeru, ke stánkům a tak. a ta druhá vede asi pět minut přes les, ale budeš se divit, kde se objevíš.' poslední větu řekl, tak strašidelně, že jsem si myslela, že poslouchám výuku Snapa z Harryho Pottera.
,,No.." polkla jsem ,,..Neznásilní mě tam někdo?" zeptala jsem se.
Začal se smát. 'Jsi kluk. Jsi já!'
,,No jo, to mi nedošlo. Jinak dík za radu." protočila jsem panenky. Věděla jsem, že to nevidí. Kdyby mě viděl, tak by se do mě zase pustil a vyjmenoval moje vlastnosti a chyby.
'Protočila si oči!' sykl.
,,Ne." odpověděla jsem a rozhlédla jsem se po pokoji.
'To říkej slepému, ne mě.' odvětil.
,,Teoreticky jsi slepý, když mě nevidíš." podotkla jsem.
'Hele, Cloe..' začal a zase utichl.
,,Pokračuj, ne?!" nervózně jsem ho vybídla.
'Já jen..jsem rád, že se dokážem aspoň někdy normálně bavit.' řekl a zase začal něco jíst.
,,Já taky." hlesla jsem. Pak jsem si dala malou facku. 'Mohla jsi je zmoct na něco lepšího! To jako vážně Cloe? Já taky!?' pomyslela jsem si.
,,Zvládneš to u mě? Já vím, že tam rodiče nejsou, ale je možné že ti budou volat a nebo přijedou, tak buď hlavně opatrný." mluvila jsem se vší vážností.
'To už nemůžu tvojí mamku urazit?' zeptal se.
,,Ne!"
'Ani jí nemůžu nezdvořile vykopat z pokoje?'
,,Harry!"
'Dělám si srandu. Budu v klidu. Ty se drž.'
,,Co to jíš?" zeptala jsem se.
'Všechno na co jsem měl chuť. Věděla jsi, že máte doma gumový medvídky, který volají tvé jméno?' hned jak to dořekl, tak se napil. Poznala jsem to, protože srkl a následně si krkl.
'A tohle bylo mléko s cerealemi.' dodal a znovu si krkl.
,,Seš prase!" rozesmála jsem se.
'Hele, co to je? Bylo to ve žluté oválné krabičce a maže se to.'
,,Ve žluté oválné kra-..co jsi s tím dělal?" vyjekla jsem.
'Namazal jsem si to na toust, snědl to, bylo to dobrý, ale neznám to.'
,,Máma ti poděkuje." usmála jsem se.
'Jak to myslíš? Proč?' zajímal se.
,,Byla to nějaká její směs." odvětila jsem.
'Nějaká směs?' možná se mi to jen zdálo, ale slyšela jsem v jeho hlase strach. Nebo spíše obavy.
,,Jo. Okurky z Mexika, domácí okurky, okurky z Austrálie, kůrka citrónu, kapky pomeranče, aloe vera, ale neboj okurky salátový."
'Bojím se zeptat, ale proč to má?'
,,Patlá si to na obličej." odpověděla jsem.
'Divil jsem se, proč je to takové tuhé, ale chutnalo mi to. Asi si půjdu přidat.'
,,Vážně?" překvapeně jsem se zeptala.
'Děláš si prdel?! To jsi mi to nemohla říct dřív, že takovej sajrajt doma produkujete?!'
Nezmohla jsem se na slovo. Prostě jsem se začala smát a on se ke mě nachvíli přidal. Opravdu jen na chvíli. 'Můžeš přestat?' zeptal se.
,,Asi..jo..fajn.." zhluboka jsem se nadechla ,,..Jsem v pohodě. Budu končit. Nehrab se mi ve věcech!" přikázala jsem. Nemyslela jsem to zle. Smálala jsem se, když jsem to říkala.
'A ty mi nelez do mých!' řekl stejným tónem. Náhle jsem si na něco vzpoměla. Na 500 liber a Joshe.
,,Harry?" zeptala jsem se zbaběle. V hlase mi hrál strach. Ten darebák to poznal.
'Co jsi provedla?!' štěkl. Zatím ne moc rozlobeně.
,,Nic. Zapomeň na to. Ahoj." odpověděla jsem a rychla zavěsila.

Začala jsem si balit. Kufr jsem hledala asi pět minut, protože ho měl uložený v koupelně. Nikdy jsem neviděla kufr v koupelně. Zajímavé bylo poznat jeho trenírky a čepice. Přibalila jsem i jedny kraťasy, jako plavky. Oběd proběhl v klidu. Po té jsme nanosily kufry a boxy s jídlem do auta. Seděla jsem na zadním sedadle vedle Gemmy. Do uší jsem si dala sluchátka, která jsem našla v Harryho pokoji a poslouchala své písničky. Do několika minut jsem usla.

,,Harry, jsme tu." přátelsky mě probudila Gemma. Dala mi facku na líce a zatahala mě za kudrnaté vlasy. Hodila jsem po ní naštvaný pohled a podívala se z okénka. Bylo to tu úžasné. Vystoupila jsem se. Jediné, co jste mohli slyšet byl zpěv ptáků a vítra který se opíral o koruny stromů. Nanosily jsme všechny věci do chaty. Byla malá, ale velmi útulná. Kuchyň spojovala halu a předsíň. Byl tam i koutek s televizí a křesli.
,,Pomůžeš mi odnést kufry do pokoje?" zeptala se mě Gemma. Usmála jsem se na ní a vzala dva kufry. Ona si vzala ten poslední. Kdybych jela, jako holka, tak bych určitě měla taky tolik kufrů. Následovala jsem jí po schodech. Byly tam jen čtvery dveře. Na jednich bylo napsáno 'koupelna'. Položila jsem její kufry a vrátila jsem se pro ten svůj. Hned na první pokus jsem si našla svůj pokoj. Soudím, že ten další byl pro rodiče. Začala jsem vybaloval věci z kufru do jediné skříně v pokoji. Spodní prádlo a ponožky jsem uložila do šuplíků. Pak jsem se posadila na nepovlečenou postel.
,,Harry?" řekla Anne a pak vstoupila do pokoje.
,,Nesu ti nějaké povlečení." řekla s úsměvem a položila modré povlečení a zelenou deku vedle mě.
,,Na co další deku?" zeptala jsem se.
,,Kdyby ti byla zime, ne? To ty si stěžuješ, že jsou tu chladné noci a jak se ti tady nelíbí. Snažíš se to tu všem znechutit." oznámila mi.
,,Aha."
,,Změnil jsi se." řekla a odešla z pokoje. Povlékla jsem si peřinu, polštář a ustlala jsem. Pak jsem se převlékla do černých tepláků, modrého trička s černých pruhem. Navlékla jsem se do šedivé mikiny přes hlavu. Mobil jsem si dala do kapsy a sešla schody dolů.
,,Jdu se projít." zdělila jsem Anne a tomu pánovi.
,,Nečekaně." střelila po mě pohled a pak se dál věnovala surovinám.
,,Vydržel jsi to tady s náma půl hodiny. Nový rekord." rozcuchal mi vlasy ten muž.
,,Robine, nech ho." zastala se mě Anne. 'Bezva, už vím jak se jmenuje.' pomyslela jsem si.
,,Jo Robine, nech mě." vyplázla jsem na něj jazyk. Podíval se na mě. Raději jsem vzala nohy na ramena, než mi něco řekne nebo udělá.

,,Hary říkal, že je to cesta vpravo." mumla jsem a vydala jsem po cestě. Opravdu jsem šla pár minut lesem. Bylo tu příjemné ticho. Čerstvý vzduch a chladný vánek. Nevím od kud se bral, když jsem byla v lese. Jakmile jsem se blížila více a více z lesa, tak vánek přidával na intenzivitě. Ocitla jsem se na útesu. Nikde nic nebylo. Nikde nikdo. Jen v půlce útesu byl listnatý strom a u něj stará, napůl rozpadlá lavička. Nechala jsem se unést a vychutnávala jsem si každý krok ke kraji útesu. Ušla jsem asi dvacet kroků. Zadívala jsem se na chladné Severní moře. Podívala jsem se dolů, kde byly velké kameny a moře do nich silně naráželo. Zavřela jsem oči a vychutnala si tu magickou chvilku moře, větru a pusté samoty. Pochvilce jsem se začala bát, tak jsem couvla. Otevřela jsem si. Obloha byla stále tmaně modrá a slunce už mizelo za horizontem. Vyfotila jsem si ten výhled a obrázek poslala Harrymu. Šla jsem si sednou na lavičku u stromu a v tom mi zazvonil mobil.
,,Páni, je to tu.." vzdychla jsem.
'Kouzelné.' dodal Harry.
'To místo jsem objevil, když mi bylo šest let. Rád tam chodím, uklidňuje mě to.'
,,To věřím. Je to tu úžasné. Je to jakoby, to někdo vystřihl z nějakého filmu."
'To místo se i objevilo ve filmu. Viděla jsi Temné Stíny?'
,,Ano, viděla. Máš pravdu, až na to, že v tom filmu to bylo moc tmavé a temné." zasmála jsem se. Přidal se ke mě.
'Zkus si tam jít o půl noci a nebo někdy brzy ráno a uvidíme jestli to bude jiné.'
,,To nezkusím!" přitvrdila jsem na hlase. Po těle mi naskákala husí kůže.
'Bojíš se, co?' začal se smát na můj účet.
,,Nech toho, Harolde!"
'Hej!'
,,Tak toho nech. Konec konců, je to sexy jméno." zkousla jsem si z ničeho nic spodní ret.
'Jo, jak pro dědu!'
,,Můj děda se tak jmenoval, ale nebyl tak sexy jako ty."
'Co jsi to řekla? Asi jsem špatně rozuměl.'
,,Ale nic. Nech to být. To já jen tak. Nic v tom nehledej." zkoušela jsem se vyhnout konverzaci. Ani ve snu by mě nenapadlo, že mu tohle někdy řeknu.
'Fajn.' zesmutněl. Píchlo mě u srdce, jako nikdy před tím. Začala jsem se ztrácet sama v sobě.
'Pokud zemřu, chci zemřít tam.' řekl. Pousmála jsem se. Nebyl to úsměv štěstí, že umře. Nemyslí přeci na smrt, ale má vybrané místo, kde. Každý si přeje zemřít doma, v klidu a plný lásky. Živě si dokáži představit, jak je Harry po těžké autonehodě, leží na operačním stole, ztrácí života a nečekaně otevře oči a poručí lékařům, aby ho odvezli sem.
,,Aspoň vím, kde tě hledat, kdyby něco. Víš, Harry..musím se ti přiznat." prolomila jsem ticho, které mezi námi nastalo. Nadechla jsem a odhodlala jsem se. ,,..asi jsem se do tebe zamilovala." nedostalo se mi odpovědi. Podívala jsem se na displej a hovor byl už před minutou ukončený. Kdybych si nevybavovala tu blbost s Harryho smrtí, tak by mě slyšel. Možná to byl osud. Možná do něj nejsem zamilovaná a Harry neměl slyšet tu lež z mých úst.
-------------------------------
Nic moc, já vím. :D Zhoršuji se. :'D

1) Opravdu pravého Harryho sleduje nějaká dívka?
2) Zemře někdo v téhle povídce?
3) Viděli jste Temné Stíny? - já u toho nemohla. :'DDD
4) Byl to osud, jak si Cloe myslí a nebo Harry prostě zavěsil?
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Týna Týna | 19. ledna 2013 v 22:51 | Reagovat

1) Vypadá to tak. Další komplikace. Připomíná mi to Trouble. :D :D
2) Když já ti teď nevím. Přeji si, aby ne, ale teď když to Harry řekl a ty se ptáš.
3) Jaký to prazvláští povrch (silnice) nebo 'Zjev se mi satane" (auto) :D :D :D je to úžasnej film. Komediální drama. :D
4) Prostě zavěsil a nebo na to nebyl ten zprávný čas, takže to byl osud. Hergot, já nevím?! :D
Chtěla jsem se zeptat. Teď se hodně rozjíždí trend, že si blogerky zakládají facebookovou stánku o blogu. Nechtěla by jsi to taky udělat? :)

2 Lens Lens | E-mail | Web | 19. ledna 2013 v 23:50 | Reagovat

tak jako!:DD taky je nemám ráda :'DD jejich styl hudby...ehm. :D bez komentu!:D ale jo říkal to ten chlápek!:D vedení od nich..:D oni se prý snaží změnit styl..:D no nwm nwm..:DD hej, rajče?:D hej, mě taky moc ne, ale tak, snad to vyjde, když jsme pro to udělali tolik :)) uvidíme, čas ukáže :)

3 Christen Christen | Web | 20. ledna 2013 v 1:16 | Reagovat

1) Když jsem to tak četla tak myslím že ano.. ale je to podivné...
2) Doufám, že ne ale jelikož jsi schopná všeho tak si nejsem 100% jistá..
3) Ano viděla...
4)Je hloupost, aby někdo jen tak uprostřed rozhovoru zavěsil i když, stává se to ale myslím, že tady je to osud...

PS. Ani já nechápu proč se musí udávat důvod, ale tak já to nějak neřeším já tam něco zkopírovala a přidala to tam tedy hlasovala...

4 Ann xP Ann xP | Web | 20. ledna 2013 v 9:40 | Reagovat

1) No... Možná jo :'D
2) Jako doufám, že jo :DD Ale jako né nikdo z těch hlavních! :D
3) Nápodobně :'DDD
4) Třeba vypadl signál :'D Takže...osud! :D

5 Hanina Hanina | Web | 20. ledna 2013 v 10:14 | Reagovat

Že jsi horší? Pobavilo :D
Taky bych jela na hory a bobovala, nic jiného neumim. :D

1) Vypadá to tak.
2) Nemám ráda, když někdo umírá. :D Doufám, že ne. :)
3) Byla jsem na tom v kině. Vůbec jsem Johnnyho Deppa nepoznala. :D :D
4) Napadlo mě to samé co Ann. :)

6 Christ Christ | 20. ledna 2013 v 10:52 | Reagovat

1) Myslím že jo, a ty to zase nějak zapleteš. :D
2) Doufám že ne, ale prvně necháš Harryho sníst nějakou neznámou věc a pak Cloe naženeš na kraj útesu.. hm. :D
3) Neviděla, ale chtěla bych. :D
4) Určitě to nebyl osud, třeba vypadl ten signál nebo něco. :D

7 nicole. nicole. | Web | 20. ledna 2013 v 12:17 | Reagovat

U 'hvězdiček' jsem brečela smíchy :'DD
1.Nemusela by, zase mi to zamotáš a já je z toho nevymotám !:D
2.Schopná jsi všeho !:D
3.Neviděla, já vím, já jsem nic neviděla :D
4.Myslím si, že Cloe dlouho nic neříkala tak Harry prostě zavěsil.

Z hororu ? Tak dík no !:D Zase s Haroldem ?:D To jako tohle co jsi mi napsala a ještě do toho zakomponuješ Harolda ?:D Um, co ty nevymyslíš :D

8 Isa Isa | Web | 20. ledna 2013 v 12:43 | Reagovat

1. Myslim, ze jo. :-D
2. Boze, ne! :-D
3. Nevidela jsem to, ale neco mi to rika.
4. Myslim, ze zavesil nebo to nejak vypadlo. :-D

O konci mi ani nemluv. Ja tuhle povidku miluju, takze zadnej konec. :-D Strasne ti zavidim tvuj talent na psani. Zeru deje v tvych povidkach, zeru tvoje hlasky, zeru proste vsechno a jsem rada, ze jsem nasla tvuj blog a beznadejne jsem propadla tvym povidkam. :-D :-)

9 Mauglí* Mauglí* | Web | 20. ledna 2013 v 14:26 | Reagovat

-No...asi jo :D
-Ne!! :'DD
-Jo :D Je to mrtvej film :D
-Třeba to nějak vypadlo. Já nevím :D
Moc boží Dem. :')) Další  díl :)

10 Ter. Ter. | Web | 20. ledna 2013 v 15:07 | Reagovat

Love it!! :3
1)Nejspíš.. nějaká jeho 'bejvalka'. :D
2)Né! To neuděláš!!
3)Ne! :D
4)Tam se něco stalo. Určitě se tam něco stalo. :D Přijela máma Cloe a seřezala Harryho za tu sežranou směs na obličej. :D Jo. :D

Konec? No. Zákaz! :D Nebo.. klidně si tady básni o konci, ale nikoho nezabíjej!! Rozumíš?! :D
Nemůžu se dočkat dalšího dílu. :3

11 Damnie. Damnie. | Web | 20. ledna 2013 v 16:32 | Reagovat

Zřejmě :D
Doufám, že N E !
Jo je to mrtě film :D
Určitě osud!

12 Haaninaa Haaninaa | 24. ledna 2013 v 18:19 | Reagovat

Jestli jo, tak je to fáájn, no:D
NE!NE!NE!
Ne, ale stáhnu si to :D
Netuším..
Ale ona do něj zamilovaná je! :D
NIKDO PROSTĚ NESMÍ UMŘÍT A MUSÍ BÝT SPOLU! :DDD

13 Chachi Chachi | Web | 26. ledna 2013 v 10:31 | Reagovat

1. Je to možné :D
2. Nesmí!! :D
3. Nee :D
4. To nedokážu říct :D Ale myslím si že ano :D

14 Týna :) Týna :) | 26. ledna 2013 v 17:23 | Reagovat

1. Vypadá to tak
2. Doufám že ne
3. Neviděla
4. Asi osud..nevim :))

15 Aileen Aileen | Web | 26. ledna 2013 v 21:58 | Reagovat

1. Možná :-)
2. Snad ne :-D
3. Nene, ale asi se na to kouknu :-D
4. Áchjo, škoda že to Harry neslyšel ale asi osud nu...doufám že mu to brzo řekne  :-)

To je skvělá povídka :-D 'Mám ty..jak se tomu říká..hvězdičky?'  tak to mě rozesmálo :-D nevěděla jsem že máš novej blog, a jsem za to strašně ráda, tvé povídky mi chyběli :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama