Like A Fire | nice speech | part 5.

10. dubna 2013 v 13:50 | Dem.
Tenhle díl je šíleně nudný. Řekla bych, že nejnudnější z celé téhle povídky. :D Sice jí ještě nemám celou dopsanou, ale opravdu se těším až se začne dít to, co já teď dokončuji. :D
Jenny vypráví:
Probudila jsem se ještě dříve než mi zazvonil budík. Přesněji, o hodinu dřív. Jsem ranní ptáče, takže jsem vstala a šla jsem se vysprchovat. Půl hodiny jsem koukala do šatníku, co bych si dneska vzala na sebe. Zvonila jsem černé legínové kalhoty, černé, slabé a průhledné tričko do pasu s krátkým rukávem, takže má červená krajkovaná podprsenka byla moc dobře vidět. Na postel jsem hodila slabou, světle šedou bundu a posadila jsem k notebooku. Přihlásila jsem se na twitter a na facebook.

'Takže ty mě budeš ignorovat? Nic jsem ti neudělal, tak mi dej šanci. :)' přečetla jsem zprávu od Zayna. Protočila jsem oči a klikla jsem na další zprávu. 'V půl osmé tě vyzvednu. :D' pousmála jsem se.
***
,,Konečně." řekl s úsměvem Liam a přestal se opírat o své auto. ,,Taky tě ráda vidím." odvětila jsem. Vyměnili jsme si úsměvy a posadili jsme se do auta.
,,Včera jsem přemýšlel nad tou školní párty." začal, když zrovna zatáčel.
,,Ty jsi mi vlastně ani neodpověděl jestli půjdeš." poznamenala jsem.
,,Odpovídám teď. Ale stejně se nepoznáme, když budeme mít kostým." podotkl.
,,Tak si řeknem v čem přijdem a je to." odpověděla jsem. Podíval se na mě a pak zavrtěl hlavou.
,,Nic takového." zabručel. ,,Tak si vezmem nějakou poznávací věc. Třeba nějaký náramek a nebo tak." tázavě jsem pokrčila rameny.
,,Tak si tedy řeknem za co půjdem. Za co jdeš?" sledovala jsem, jak se jeho oříškové oči soustředí na cestu. Jakobych oněmněla. Slyšela jsem, co říkal, ale nemohla jsem odpovědět. Jeho obličej z profilu se mi vrýval do paměti. Jeho dokonale dlouhé řasy, mírně vystouplé rty a jeho dokonalý nos.
,,Proč se na mě tak díváš?" zeptal se a začal se smát. Protřepala jsem hlavou a podívala jsem se na cestu.
,,Nedívala jsem se na tebe." zapírala jsem se staženými půlkami. 'Co se to se mnou děje?' pomyslela jsem si. Liam se uchechtl. ,,Dobře, a proč ses na mě tedy tak nedívala?" otázal se s pohledem na mě a prohlédl si mě od hlavy až ke kolenům. Poté se mi znovu podíval do očí s tázacím pohledem.
,,Koukej raději na cestu!" poručila jsem s ukázaním dopředu. Protočil oči a začal se znovu věnoval jízdě, tak jak by správný řidič měl.

,,Odpovíš mi, ne?" zeptal se po několika minutách ticha. Hodila jsem na něj ostrý pohled. On zkontroloval jestli má dostatečnou vzdálenost od auta před námi a pomalu se na mě podíval.
,,V čem půjdeš na tu párty, abychom se poznali." řekl. Pokrčila jsem rameny.
,,Ještě nevím. V čem ty?" otázala jsem se a on už se díval zase na cestu. ,,Asi za Badmana."
,,Takže budeš v černým a budeš mít na sobě ty strašně uplé kalhoty a vršek?" pootevřela jsem pusu. Stačí mi vidět jeho ruce v krátkém triku, ale uplé černé oblečení bych asi nepřežila.
,,Přestaň!" křikla jsem. Liam zabrzdil a ustrašeně se na mě podíval. ,,Ale ty ne." rozesmála jsem se.
,,Tohle mi nedělej." usmál se a zase se dal do jízdy. ,,Kdo měl přestat?" zeptal se.
,,Nevím proč jsem to řekla." odvětila jsem. Panebože, musím přestat takhle na Liama myslet. Včera jsem takovéhle myšlenky neměla, tak proč dnes?

,,Můžu se na něco zeptat?" otázal se, když zaparkoval na svém místě u školy. Vystoupila jsem z auta a počkala jsem až vyleze i on. Na parkovišti skoro nikdo nebyl a ten kdo byl, tak si mě pořádně prohlédl. Buď protože mě tu ještě neviděli a nebo protože se snad bavím s Liamem?
,,Na co jsi se chtěl zeptat?" zašeptala jsem a sledovala jsem jednu dívku, která mě probodávala pohledem. Liam se pousmál a položil si svojí paži okolo mého ramene. Vykulila jsem oči a rychle jsem se na něj podíval. ,,To jen aby měli důvod takhle civět." pokrčil rameny a zase se ode mě odtáhl. Změřila jsem si ho pohledem a pak jsem znovu zavrtěla hlavou, abych se probrala.
,,Jen mě zajímá." umlčel se.
,,Nesnáším, když někdo přeruší větu." zmínila jsem.
,,Proč se se mnou bavíš?" zastavila jsem se v chůzi a nepochopeně jsem se mu podívala do očí. Jeho výraz ve tváři se nedá popsat, žádný tam nebyl. Jeho pohled nebyl veselý ani smutný.
,,Musím se s někým začít bavit. Pak mě omrzíš a já se přidám k těm nánám, který neznají nic hezčího než vlastní odraz v zrcadle." pokrčila jsem rameny a zase jsem šla. Neviděla a ani neslyšela jsem Liama vedle mě. Otočila jsem se. Stál a díval se na mě.
,,Dělala jsem si srandu." upřesnila jsem a rozesmála jsem se. Došel ke mně s nosánkem nahoru.
,,Já vim." mrkl a rozesmál se.
***
Jakmile jsem přišli do třídy, tak na nás padly všechny oči. Namyšlené fiflenky si pohodily s vlasy a dál nás neřešily. Klukům to bylo jaksi ukradené, ale Zayn. Ten kluk prostě seděl na lavici a nohy mu visely ve vzduchu. Povídal si s Niallem, který seděl hned vedle něj, tedy do té doby než jsem přišla já s Liamem. Pořádně si mě prohlédl a pak se znovu začal bavit s Niallem.
,,Jestli ti tyhle pohledy vadí, tak můžeme být v utajení." zašeptal mi Liam do ucha. Pousmála jsem se. Zasmát se při téhle atmosféře nahlas by nebyl dobrý nápad.
,,Seš pako, víš to?" odvětila jsem a šla. Neměla jsem sklopený zrak. Šla jsem klidně a sebejistě na své místo. Ignorovala jsem všechny pohledy a spokojeně jsem si odložila věci. Liam prošel okolo mě a sedl si za mě. Okamžitě jsem se k němu otočila, ale on se díval na Zayna. Luskla jsem prsty, abych si vyžádala jeho drahocený pohled. Kývl na mě hlavou, jakože co prý chci.
,,Bavím se s tebou, protože chci. Vždy jsem si více rozumněla s klukama a ty jsi mi včera na seznámení přišel v hod. Jsem ráda, že jsem se nezapletla se Zaynem, co by mi udělal až bych mu řekla, že o jeho přátelství nestojím? Asi by mě taky šikanoval, co?" rozpovídala jsem se. Tak nějak jsem mu chtěla odpovědět na otázku, kterou mi položil na parkovišti, ale má nepozorná pusa se znovu ukázala. Zdálo se, že Liam tak nějak rád slyší, co jsem mu řekla, ale jak jsem zmínila jméno Zayn a vše, co se jejich současného vztahu týče, podíval se na svojí lavici.
,,Omlouvám se." špitla jsem. Liam zavrtěl hlavou. ,,Přišel jsem ti včera v hod? To jsi si jako řekla, tohodle šikanují a zrovna dvakrát v lásce ho nemají, tak se s ním prostě budu bavit a pak se uvidí." věnoval mi pohled, jaký nikdy před tím. Nebyl smutný, naštvaný, ponížený a tak. Prostě se mu leskly ty jeho oříškové oči. Neplakal. Jen se v jeho očích odráželo světlo ze stropu. Nemračil se, ani jedna vráska na jeho čele. Prostě se na mě díval tím upřeným pohledem, který mi naznačuje, že se spletl.
,,Tak jsem to nemyslela." povzdechla jsem si. ,,Vlastně to ani neumím vysvětlit, ale jsem ráda, co se včera stalo. Je to hnusný, že to říkám, ale jsem ráda. Aspoň vím, jaké to tady je a že Zayn, Niall či ještě někdo jiný ti nesahají ani po kotníky!" věnovala jsem mu úsměv. Protočil oči a věnoval mi široký a veselý úsměv. ,,Ani po palce." ozvalo se za mnou. Ani jsem se neotáčela. Poznala jsem toho frajírka podle hlasu a jediné, co jsem udělala bylo, že jsem protočila oči v sloup.
,,Krásný proslov." nahnul se k mému krku. Na celém těle mi naskákala husí kůže. Liam si sedl do pozice 'připraven po tobě skočit' a kontroloval nás svýma očima.
,,Nedělal jsem si srandu. Liam nám nešahá ani po palce." oddálil se od mé maličkosti a já sjela po opěradle židle o trochu níž. Ulevilo se mi. Stály mi z něj chlupy i na místech, kde nejsou. Nenápadně jsem se otočila a rozhlédla jsem se, jestli se na nás někdo dívá. Překvapivě, nikdo se na nás nedíval až na Nialla, který seděl v lavici a Lisa, která se sice nedívala, ale byla tak blbě natočená. Odposlouchávala. Pak jsem se znovu podívala na Liama, který se zaujatě díval na Zayna. Nechtěla jsem, ale podívala jsem se i na stojícího Zayna vedle mě. Ti dva si hleděli tak hluboko do očí, že jsem tu temnotu a zlost cítila i já. Bylo mi divně. Pak se ke mně Zayn zase nahl, ale nepřestal sledovat Liama. ,,Nevadí mi, když se budeš bavit i s nim," řekl více než opovrhovaně. ,,protože on nám vážně nešahá až po kotníky. Je to hodnej kluk. Ale chceš si poslední rok užít a nechodit se sklopenou hlavou a poslouchat kecy spolužáků, ne?" Liam zamrkal a podíval se na mě. Polkla jsem.
,,Nechceš mi tady snad vyhrožovat, ne?" zvýšila jsem hlas a náhle jsem uslyšela nejpříjemné vrzání židlí o podlahu.
,,Puso, já ti nevyhrožuju." mrkl a šel si sednout na své místo. Otočila jsem za ním a jakmile jsem tak učinila, tak se všichni otočili zpátky a dělali, jakoby nás vůbec neposlouchali.
***
Zbytek dne proběhl nadmíru v klidu. Zayn neměl žádné poznámky a já se s Liamem opravdu bavila. Tím myslím, že naše přátelství snad nabírá na síle. Řekla jsem mu o rozvodu našich rodičů a o tom jaké to bylo na mojí bývalé střední škole. Liam se na pár minut rozpovídal o Zaynovi. Stále v jeho hlase šlo poznat, že by chtěl jeho přátelství zpět, ale mermomocí o to nežádal. Dozvěděla jsem se kolik průserů udělali, jak si navzájem dohazovali holky, ale jak přišlo na osobní život Zayna, tak nechtěl mluvit. Zmínil něco o slibu, který si dali. Zajímalo by mě, jestli třeba Zayn neřekl něco z osobního života Liama, aby mu udělal peklo na zemi, protože Liam o tom prostě nechtěl mluvit. Poznala jsem, že jemu můžu říct cokoliv a on toho nezneužije a neřekne to někomu dalšímu. Jsem opravdu ráda, že je tak otevřený a upřímný. Bojím se, abych mu nějak slovně neublížila, protože i přesto, že má slavy, umí si udělat srandu sám ze sebe, tak bych nechtěla riskovat ztratit někoho jako on. Nevím, jak se to mohlo stát během dvou dnů, ale někdy na otázky není odpověď. I na něm je poznat, že je rád. Aspoň doufám, že to tak je. Co měla znamenat ta ranní chvilka v jeho autě, to nevím. Rozhodně si vážím, že se otevřel někomu jako jsem já a nic víc za tím není.

---------------------------------------------------
Říkala jsem, že je to nudné. :D :)

1) Bude mít Jenny tyhle 'ranní chvilky' častěji?
2) Co myslíte, že bude hlavní problém v téhle povídce?

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Christ Christ | 10. dubna 2013 v 14:19 | Reagovat

Nebylo to nudné, vůbec! A ne, neříkám to jen tak ze slušnosti! ;)

1) Ano, bude, a nejen ráno! :DD
2) To vůbec netuším.. :D

2 Caroline Caroline | Web | 10. dubna 2013 v 17:10 | Reagovat

Tak jsem se konečně dostala k tvým povídkám. :D* a začala jsem s touhle. :)) No, musím říct, že jsem těch pět dílů zhltla a ani jsem neměla čas na to, dýchat. :D Kvalitních povídek s Liamem není moc a proto jsem ráda, že o něm píšeš zrovna ty. (: Páč povídky s Liamem jsou nejlepší! <3 Taky jsem ráda, že si do povídky zapojila i Zayna a ten jeho blonďatý ocas (:D). Fakt si myslím, že hodně lidí mělo podobný nápad, ale jenom ty jsi to dokázala tak skvěle zpracovat a ještě jsi k tomu něco přidala, takže to na prvních pět dílů působí fakt skvěle. :3
1) Jasně.. #alldayallnight :D
2) Tak to fakt nevím. :) Myslím si, že by třeba Zayn chtěl Jenny a ona nejdřív ne, ale pak by mu pomalu začala povolovat a nejdřív by s ním tajně chodila, ale pak by na to Liam přišel a tím by ho naštvala. :)
uff.. asi už to říkám po druhé, ale nevadí. :D fakt se těším na další díl. :D jsem vážně zvědavá, jak to bude pokračovat.. jako fakt si mylsím, že tam něco mezi Zaynem a Jenny proběhně. :)) docela bych to tady v té povídce i uvítala. :D
no, každopádně.. brzo se asi vrhnu na nějakou tvou další povídku. :)) chci si to zase přečíst všechno, jako na tvém minulém blogu. (: ale teď jsem oficiálně závislá na TOMTO UMĚLECKÉM DÍLU! :D*

3 Hanina Hanina | Web | 10. dubna 2013 v 18:17 | Reagovat

Nebylo to nudné. :D Ale hodně si mě nažhavila na další díly. :D

1) Zajisté. :D
2) Nevím. :D Asi se Jenny nějak začne bavit se Zaynem a před Liamem to bude tajit a pak to praskne a..nevim!! :D Ani nevíš jak se složité tipovat podobné otázky a hlavně u tebe. :D Člověk sem něco napíše a nakonec to bude stejně jinak. :D Známe. :D Teď mě ještě napadlo (podle názvu), že by něco s ohněm? :D :D :D Mám to, začne hořet dům a buď Jenny nebo Liam budou popálení..NE nic nemam! :D U tebe je těžké něco mít. :D

4 Caroline Caroline | Web | 10. dubna 2013 v 18:46 | Reagovat

no, já nevím jestli si mě pamatuješ. :)) jsem Tajemný Rytíř, Kája, Carlos.. :)) víc přezdívek jsem asi už neměla, i když teď jsem to zase změnila. :D) chvíli jsem na tvůj blog posílala i povídku, která se jmenovala 'Nesuď knihu podle obalu' nebo 'Nikdy nesuď knihu podle obalu'. nebo já nevím už jak se to jmenovalo. :D) no, každopádně jsem to teď někde našla ve starých složkácha  chytala se za hlavu, co jsem to tam psala za žvásty. (:
no, já jsem vlastně strašně ráda, že jsem tenhle blog našla přes Hanču, páč jinak bych ani nevěděla, že vůbec ještě píšeš. :)) no, já tvůj blog našla vlastně už v březnu někdy, ale pak jsem ho zase nemohla najít. :D jsem divná no. :D
Těší mě, že se ti tvoje povídka líbí, páč mám takové lidi fakt ráda. :)) ne, že všechny svoje díla kritizujou. :) a máš proč na tuhle povídku být pyšná! :DDD* a jsem ráda, že tě baví psát. ;))

5 katka katka | 10. dubna 2013 v 19:05 | Reagovat

1. Určo
2. Podle mě se zamiluje do Liama i Zayna zároveň:-D

6 Isa Isa | Web | 10. dubna 2013 v 19:08 | Reagovat

1. Jistě. :D
2. Netuším, ale pravděpodobně je problém v tom, že jak Zayn, tak Liam, chtějí být zase přátelé, ale Zaynovi už to nedovoluje jeho image. :D Nebo já fakt nevím, nic inteligentního mě nenapadá. :D

Tenhle díl vůbec nebyl nudný. Žádná z tvých povídek není nudná, na každý je vždycky něco, díky čemu tu povídku naprosto zbožňuju. :D

7 Isa Isa | Web | 10. dubna 2013 v 19:10 | Reagovat

Ještě odpovídám na tvojí otázku. :D Christmas Love...nedokážu odhadnout dobu, kdy bude. Kdybych to udělala, tak je možnost, že ten termín prošvihnu a budu pak naštvaná, že jsem jí nepřidala. :D Ale budu se snažit jí přidat, co nejdřív. Ale ještě nemám ani čárku. :D

8 *P* *P* | Web | 10. dubna 2013 v 19:22 | Reagovat

1) Ale áno :D
2) Vôbec neviem..:D Nič ma nenapadá..Asi sa zamiluje do oboch a bude to milostný trojuholník :DDD

9 Luss Luss | Web | 10. dubna 2013 v 20:27 | Reagovat

1) ano!!:D
2) I Donť Know!:D

Tohle číst a přitom poslouchat tu hudbu, kterou teď poslouchám... totálně luxus:3 <3
Miluju tu povídku... áá opakuju se? Asi jo, ale je to vážně božííííí!!!
- měla jsem klavírní koncerty.. hraju už 8 let;)

10 Mailys Mailys | 10. dubna 2013 v 21:25 | Reagovat

Hey girl, it's two days when I found ur web or how do u call this? Naturally blog? It's doesn't matter. :D Probably I would never found this page if it weren't FC. Funny. At first I could not understand anything (One Direction I understand etc.) so I translated something and I started read this fan fiction. It's amazing, cute but sometimes I don't understand. :D It's not boring how you think. ;)
I'll wait for the next episode. :)
P.S. If u want follow me twitter @Mails_B :) Bye.

11 Veruu Veruu | 10. dubna 2013 v 21:48 | Reagovat

1) Yea!
2) Zayn, Zayn, Zayn a znovu Zayn :D

12 Katt. || iheart-niallhoran.blog.cz Katt. || iheart-niallhoran.blog.cz | Web | 10. dubna 2013 v 22:12 | Reagovat

Počkej, otázka. Kde, že to mělo být nudné? o.O
1) Anoo:'33 :'DDD
2) Zaynieee :'DD♥

13 Wendy Wendy | Web | 11. dubna 2013 v 0:16 | Reagovat

Tak si projíždím svoje tisíc let staré povídky a projíždím komentáře a na koho nenarazím? Na Dem! :O I když ona si mě zřejmě už nebude pamatovat :D
Pročetla sem si pár řádků tohohle dílu a myslím,že sem objevila novou ffku kterou si nutně musím přečíst :O♥

14 Michelle Michelle | Web | 11. dubna 2013 v 12:33 | Reagovat

Tyjo je to úžasný!!Prej nudný,tak to vůbec !Já si tu povídku hnedka zamilovala,píšeš nádherně a hlavně je to dlouhý,to já ráda!! :)
Hrozně se těším na další díl!!

1)ááno bude!! :)
2)Zayn?já nevím :)´
A jinak máš to tu nádherně udělaný!! :)
Celej blog máš krásnej! :)

15 Ann xP Ann xP | Web | 11. dubna 2013 v 18:38 | Reagovat

Jojo :)
Zaynie :'3 :DDD
To měla být nudný? Jako vážně? :O

16 Christen Christen | Web | 12. dubna 2013 v 23:58 | Reagovat

Nudné je to jenom teď mám pocit, že tahle povídka se teprve rozjede :)
1) Když se to stalo jednou kdo říká, že se to nestane zase? Jo jenny by se na tohle měla připravit :D
2)Mám pocit že Zayn a Liam si řekli něco dost důležitého nějaké tajemství nebo tak a Zayn toho zneužil a proto o tom Liam odmítá mluvit a Zayn se chová takhle povrchně a hnusně

17 mrs.FIX mrs.FIX | Web | 13. dubna 2013 v 7:37 | Reagovat

1) Z ranních chvilek, se stanou celodenní chvilky. :)
2) Liam se bude držet dál? Nebo se k Jenny bude snažit nasrat Zayn. Takže to bude trojúhelník. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama