Like A Fire | rules of friendship | part 7.

16. dubna 2013 v 17:20 | Dem. |  |Like A Fire.|
Tak jo. Ještě než se odeberu na dvě hodiny do svého pokoje, tak přidám další díl. Dneska jsem vážně líná a vůbec se nechci učit. :D Strašně se mi líbí, jak hádáte, co bude za problém v téhle povídce a co Zayn chce po Liamovi. Několik z vás zmiňovalo trojuhelník mezi nimi. Ale nejvíc se mi na tom líbí, že hledíte jen na Jenny. Že ona bude ta zamilovaná a Liam je vám úplně šumák. :D Ale dost bylo keců. :)
,,Vergilius." špitl někdo za mnou. Pousmála jsem se.
,,Vergilius." opakovala jsem Liamova slova. Učitelka přikývla a pak se rozpovídala o jeho životě. Otočila jsem se a tiše zašeptala, dík. Liam jen přikývl a pak začal opisovat něco z tabule. Stále jsem se na něj dívala. Položil propisku, kterou psal. ,,Co?" špitl. Zavrtěla jsem hlavou a otočila jsem se. Musela jsem být rudá až na zadnici. 'Co to se mnou je?' pomyslela jsem si a zoufale jsem hlavu zabořila do celé mé paže a svalila jsem se na lavici.

****
,,Už na tebe čeká." řekla jsem k Liamovi. Podíval se směrem, kterým jsem kývla. Povzdychl si.
,,Nevadí ti, když tě dnes neodvezu domů?" podíval se na mě s omluvou v očích.
,,Jistě, že ne." rozesmála jsem se. ,,Tak zítra?" optala jsem se.
,,Určitě. Musíš mi říct za co jdeš na tu halloweenskou párty." na jeho tváři se vyloudil úsměv. Také jsem se usmála a poté jsem odešla. Míjela jsem Zayna, který si mě prohlédl od hlavy až k patě. Měla jsem co dělat, abych se s ním nedala do řeči. Nebudu mu ale dělat ani tu radost, abych sklopila pohled či hlavu. Narovnala jsem se, a až moc pyšně jsem zvedla hlavu.

Liam vypráví:
Když Jenny zmizela za branou školy, rozešel jsem se k Zaynovi. Nechtěl jsem s ním mluvit, ale to co mi zašeptal mě k tomu táhlo. Řekl: ,,Nechceš přeci, aby se Jenny něco stalo, že?"
,,Tak co máš na srdci?" postavil jsem se před něj. Nevěřícně a udiveně mě sjel pohledem.
,,Lepší tón nemáš?" zeptal se a stále byl překvapený. Nesnáším, když na mě něco hraje.
,,Ten lepší si zaslouží jen přátelé." odvětil jsem chladným hlasem. Zaynovů výraz tváře se změnil. Už nehrál toho zaskočeně překvapeného blbečka. Teď chtěl hrát na city, protože se v jeho očích odrazilo cosi podobné smutku.
,,Za dva dny je ten halloweenský ples." začal.
Svrštil jsem obočí a založil jsem si ruce na prsou. ,,A?"
Zayn se pousmál. Nelíbilo se mi, kam to směřuje. ,,Co to má společného s Jenny?" zeptal jsem se.
,,Poslouchej,.."

Jenny vypráví:
Ráno, jak už se stalo přes týden tradicí, na mě čekal před domem Liam ve svém autě. Nikdy jsme se nebavili o penězích na benzín nebo jestli mu to náhodou nevadí a rozhodně mi přijde trapné si k němu vždy sedat. Po minutě u něj v autě už mi to trapné není, ale my nemáme vůbec žádné pravidla. Říkal, že se Zaynem měli hodně pravidel ohledně čehokoliv, ale se mnou ne. Navrhnu mu to. První bod našich pravidel bude pravidelné přispívání na benzín.
,,Ahoj." s úsměvem jsem sedla na místo spolujezdce a připoutala se. 'Nic?' otázala jsem se sama sebe. 'Dneska ti dám klid.' řekla má druhá polovička, ta bezmyšlenkovitá. 'Proč?' zajímala se má druhá polovička, ta rozumější. Nevím co to tu řeším. Jen se divím, že nejsem rozptýlená z toho, že sedím vedle Liama. Ještě včera ve škole jsem byla jak vyměněná a teď jsem zase v klidu. Ta stará Jenny.
,,Ty-už toho nech!" zasmál se Liam. Lekla jsem se a poté jsem na něm nechala tázací pohled v doprovodu pootevřené pusy.
,,Přikyvuješ tu, pak vrtíš hlavou, koušeš se do rtu..poslední dobou se mi zdáš jako vyměněná."
,,Hele radši jeď." přikážu a přestanu se na něj dívat. 'A ty jsi poslední dobou nějaký všímavý, nemyslíš?' pomyslela jsem si. Lepší tohle než přiznat si fakt, že bych se mohla zamilovat. Nemůžu. Do kamaráda? Do Liama? Bože muj.

Začala jsem v tašce hledat nějaký sešit a propisku. Jakýkoliv sešit, kam jsem mohla psát. Nakonec jsem vytáhla sešit na ekonomii. Všímala jsem si i Liamových nechápavých pohledů.
,,Budeš se učit?" zeptal se, skoro až příjemně překvapeně, raději zaskočeně. Jak kdybych se nikdy neučila.
,,Chci s tebou mít taky nějaká pravidla." pousmála jsem se a sundala z propisky víčko.
,,Dóóbře." stále mě sledoval. ,,Co?" zeptala jsem se.
,,Nic." pousmál se a dále se věnoval jízdě.
,,Jako první pravidlo musí být sepsáno kolik si účtuješ za mojí maličkost v tvém autě." na prázdnou stranu listu jsem napsala číslo jedna.
,,To nemyslíš vážně, že jo?" mrknutím oka se na mě podíval.
,,Myslím. Je mi to trapné. Přijde mi, že tě tím využívám. Chci mít prostě jasno. I já mám ráda pravidla. Stejně tak jako ty a Zayn."
,,Jenže já a Zayn jsme kluci. Naše pravidla se skládaly z toho, co se stane, když políbíš holku toho druhého, co se stane, když se s jeho holkou dostaneš na třetí metu a nedej bože, když dokončíš i tu čtvrtou." po jeho projevu mi věnoval pohled. Levým okem mrkl a koutek jeho rtů na stejné polovině tváře se mírně vyhoupl výše, kdežto druhá polovina obličeje zůstala nehybná.
,,A tím mi tu říkáš, co? Přátelství mezi dívkou a klukem nemůže mít pravidla? Ty si myslíš, že by jsme si nedokázali ublížit citovou vazbou k někomu jinému? Nebo si nemůžeme prostě ublížit?" nevěřícně jsem se na něj podívala. Pak jsem zavřela oči a zavrtěla hlavou. 'Blbá! Blbá! Co to říkáš?' informoval mě můj rozum.

Liam vypráví:
,,A tím mi tu říkáš, co? Přátelství mezi dívkou a klukem nemůže mít pravidla? Ty si myslíš, že by jsme si nedokázali ublížit citovou vazbou k někomu jinému? Nebo si nemůžeme prostě ublížit?" sice jsem jí nesledoval, ale cítil jsem, jak se v jejích otázkách nachází zároveň odpověď plus znamení, že jsem očividně ještě nikdy neměl žádnou kamarádku. Podíval bych se na ní, ale nešlo to. Musel jsem se nad jejími slovy pozamyslet. Rozhodně si můžeme ublížit. Ublížit si může každý. Stejně mě ale to co řekla užírá.
,,Tak.." začala. Rychle jsem zamrkal a věnoval jí jeden rychlý pohled.
,,Rozhodně po tobě nechci peníze. Víš, jak by jsi mi to mohla zaplatit?" periferním viděním jsem poznal, jak tázavě mě sleduje přičemž se i trošku naklonila.
,,Budeš se mnou každou středu koukat na Super drbnu?" tentokrát jsem měl tázací pohled já. Pousmíval jsem se a čekal až se začne smát i její pusa a ne jen oči. Skousla si spodní ret. ,,Prosim?"
,,Jestli to neslíbíš, tak si okamžitě vystup. Za jízdy!" však ano, dělám si srandu. Jenny se rozesmála a souhlasila, že se se mnou bude každé pondělí dívat. Měl jsem radost. Aspoň se na to nebudu koukat sám.
,,Teď tak přemýšlím.." umlčela se a začala škrtat to, co právě napsala. ,,..první pravidlo by mělo být to nejvážnější."
,,A to je?" zajímal jsem se a začal brzdit. Zase zácpa, ale jsem na to v téhle ulici zvyklí. Abych pravdu řekl, tak mě napadlo hodně "vážnějších" pravidel, ale záleží na co myslí ona. Posledí dobou je zvláštní. Někdy je duchem nepřítomná a chová se hodně jako holka. Je to dívka, je to vlastně dobře.
,,Neublížit tomu druhému." vzdychla. Sevřel jsem pořádně volant.
,,Ale když porušíme jiné pravidlo, tak tomu druhému vlastně ublížíme." řekl jsem jak to vidím já.
,,Nezradit a nelhat." řekla a začala psát. Jen jsem pootevřel pusu. Neměl jsem šanci nic říct. Tiše jsem vzdychl a sledoval, jak ona píše tyhle tři slova na papír, pravidlo číslo jedna. 'Bezva Liame. Už teď jsi ho porušil.' pomyslel jsem si.
***
Celou cestu autem jsme řešili naše pravidla. Jsou všemožné a většinou jsem se soustředil na jízdu a nebo na jiné věci, místo toho abych jí pozorně poslouchal. Něco málo si z toho pamatuji. Den byl dnes krátký. Aspoň ten školní. Domů jsme šli už ve dvanáct hodin. Zavezl jsem Jenny domů a ona mi nechala na sedadle lísteček. ,,Je to kopie našich pravidel." řekla než odešla z mého auta.
Jakmile jsem dojel domů, tak jsem pocítil tu samotu. Žádné zvíře, žádný sourozenec, máma v práci, žádný otec, nic. Mám vlastně jen Jenny, které si vážím, věřím ji a opravdu mi na ní velmi záleží.
Rozvalil jsem se na postel a vzal ten papír od Jenny. Přelehl jsem si na břicho a otevřel ho.
--------------------------------------------
Ty pravidla budou hned v dalším díle. Už takhle je to dlouhé a více se mi to hodí až do další kapitoly. Samozřejmě si plno z vás může říkat na co ty pravidla. :D Napadlo mě to na poslední chvíli. Ono to docela podstatné později bude. ;) Jistě, všechny nebudou ohromně vážné jako nelhat apod. snažila jsem se tam zakombinovat i nějaká fakta, která už byla zmíněna a nebo se teprve v povídce ukáží.

1) Napadají vás nějaká pravidla?
2) Co se odehraje na halloweenské párty?
3) Jak dopadne sledování Super drbny?

 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Nickie Nickie | Web | 16. dubna 2013 v 17:49 | Reagovat

1. Něco by mě napadlo, ale je to naprostá hovadina. :D
2. Že by... Zayn zkusil něco na Jenny? Liam by mu pak mohl dát po tlamě. :D
3. Jestli to Jenny nemá ráda, tak ji přeji upřímnou soustrast, jinak doufám, že dobře. Dobře. :'DDD

Začínám být na téhle povídce mírně závislá a jestli okamžitě nebo v následujících maximálně 2 dnech nepřidáš další díl, tak chcípnu. :D Chci, aby mi ještě zbyly nějaké nehty. :D

2 Ann xP Ann xP | Web | 16. dubna 2013 v 18:43 | Reagovat

1) To co mě napsadlo je úchylný :D :D
2) Líbačka Liama s Jenny? :'DD Nebo něco víc?? :'))
3) Dobře..špatně..? :D I don't know.

3 Lulu Lulu | Web | 16. dubna 2013 v 18:45 | Reagovat

1.Keby nejaké nabadli, tak ich napíšem, ale nie, mňa žiadne nenapadnú.
2.Buď niečo spraví Zayn Jenny alebo Liam sa s ňou poháda. Toho je veľa čo sa môže stať.
3.Budú sa smiať natom obaja a stane sa im to každodennou rutinou.

Táto poviedka je krásna a hneď som si ju obľúbila. A čo sa týka toho čo si napísala súhlasím. Jenny je zmätená netuší čo cíti a Liam je chalan, a nie každý chalan dá najavo aj napríklad svoju zmätenosť.

4 Luss Luss | Web | 16. dubna 2013 v 22:11 | Reagovat

1) jo, ale to jsou kraviny:DD
2) Zayn něco řekne Jenny, nebo něco mezi Liamem a Jenny:DD ale psíš něco s tím Zaynem:DD
3) Dobře.. něco se odehraje mezi těma dvěma:D

<3 Love it!:)

5 Isa Isa | Web | 16. dubna 2013 v 22:33 | Reagovat

1. Yep, nějaký mě napadly, ale nechám si je pro sebe. :D
2. Bude nějaká rvačka a nějakej ploužáček. :DDDDD
3. Velmi dobře. :D

Bože, strašně ráda bych ti nějak dokázala, jak moc zbožňuju tebe a tvé povídky, ale vůbec nic mě nenapadá. :D Přijde mi všechno moc málo. Budu usilovně přemýšlet, kdyby tě něco napadlo, tak dej vědět. Tenhle díl byl luxusní a tahle povídka je ještě luxusnější. Prostě jí totálně zbožňuju. :D

6 Barča Barča | 17. dubna 2013 v 9:53 | Reagovat

1) takové blbosti..:DD
2) buď to něco Zayn zkusí na Jenny a nebo se Liamem pohádaj??
3) áno hodněě dobře :DDD

je to prostě dokonalýý..nádherně píšeš a už se moccc těšímm na dalšíí díll!! :3

7 Christ Christ | 17. dubna 2013 v 18:27 | Reagovat

1) Kdybych přemýšlela tak by mě i něco napadlo, ale nechce se mi.. přemýšleního mám dost ze školy. :DDD Ale určitě budou vtipná a těším se kvůli nim na další díl. :)
2) Určitě se stane něco mezi Liamem, Jenny a Zaynem.. možná Zayn bude chtít vydírat Liama s pomocí Jenny (myslím jako že mu bude vyhrožovat že jí ublíží atd. :DD)?
3) Bude to rozhodně vtipné. :DDDDD

8 Christen Christen | Web | 17. dubna 2013 v 20:32 | Reagovat

1) Jako tohle vydím poprvé, že v přátelství jsou pravidla ale tak ok.. Jinak no něco by mě napadlo ale nevým jak to napsat no pokud na to přijdu tak to sem dopíšu..
2) Mám z té párty pořád divný pocit takže, určitě nic dobrého buď ji Zayn zničí nebo se něco přihodí..
3) No neměla bych to říkat :D ale tak dobře, že by se třeba Liam a Jenny políbili? :D

9 Michelle Michelle | Web | 18. dubna 2013 v 15:53 | Reagovat

1)vůbec netuším :) spíš mě napadají takové blbosti!! :DD
2)no asi něco s Jenny a zaynem vážně netuším!! :)
3)že by byla líbačka?? :D

jako na týhle povídce jsem vážně závislá!! nutně potřebuju další dílek!! :D

10 mrs.FIX mrs.FIX | Web | 18. dubna 2013 v 19:19 | Reagovat

1) To je celkem těžké ... něco mě napadlo, ale nic není tak nějak ... ani nevím jak to nazvat. :D
2) Netuším, ale začínám se bát! Že by Zayn něco udělal Jenny? Doufám,že ne!!
3) Prostě budou dělat něco, přičem vůbec nebudou vnímat seriál?!! :D Cokoliv..

11 Annie Annie | 23. dubna 2013 v 14:58 | Reagovat

1. Každopádně to bude souviset s tím setkáním Liama a Zayna
2. Stejně jako 1 :D
3. Možná se sblíží ? :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama