Like A Fire | sometimes I miss you | part 3.

1. dubna 2013 v 18:24 | Dem. |  |Like A Fire.|
Strašně krátký díl, hrozně krátký. :D Ale tenhle díl má být převážně o Liamovi a o Zaynovi a řekněme, že tu jejich chvilku jsem více rozepisovat nechtěla. :D Převážně Zaynovu chvilu. ;)

Jenny vypráví:
,,V ředitelně je rozbitý rozhlas. Neměl by jsi to jít mamince opravit?" pronesl Zayn a suveréně se posadil na volnou židli. Měl sebou i toho poskoka, který zůstal stát.
,,Zayne, o co ti jde?!" vložila jsem se do toho. Liam začal vrtět hlavou, abych byla ticho.
,,Ále, naše Jenny.." usmál se a otočil své tělo ke mně. ,,..takže ty se teď staráš o našeho Liama? Myslel jsem si, že s tebou bude větší sranda." pokrčil rameny a otočil se znovu na Liama, který mi věnoval protočení očí. 'To mělo znamenat, že jsem blblá?' pomyslela jsem si.


,,Mohla jsi být dobrá." mrkl na mě ten blonďatej. ,,Pardón a ty seš?" nevěřícně jsem na něm nechala pohled. ,,Niall." řekl, když se mi podíval do výstřihu. Stále se mi tam díval. Luskla jsem prsty a on se probral.
,,Ona je teď tvá ochranka?" zasmál se Zayn na Liama.
,,Není. Neprosil jsem se, aby se se mnou začala bavit. Neprosil jsem se tehdy ani tebe, co že se s tebe stal takovej idiot a šikanuješ někoho s kým jsi prožil celý dětství? Někoho, kdo tu pro tebe byl, když ti umřel táta?" páni. Sdřejmě i Zayn slyšel v jeho hlase tu odhodlanost, jistotu a nebojácnost. Sice Liama až tak moc neznám, ale řekla bych, že tohle od něj nečekal ani jeden z těch dvou.

,,Vstaň!" poručil Zayn a stoupl si na obě nohy. Poté si vyhrnul rukávy na mikině. Niall od něj odstoupil a přišel blíže ke mně.
,,To nemyslíš vážně." vzdoroval Liam.
,,Vstaň!" křikl. Náhle na to se naším směrem podívalo asi stovky žáků. Liam se začal zvedat. Čelo jsem si opřela o ruku, protože jsem se na to nechtěla dívat. Nezmohla jsem se na nic.
,,Měl by jsi vědět..." slyšela jsem Liama. ,,Drž hubu!" přerušil ho Zayn. Pak jsem uslyšela, jak někomu na obličeji přistála pěstí. Zavřela jsem víčka. ,,Ty kráso!" vyhrkl nevěřícně Niall. Jídlenou se roznesl ohlušující zvuk jekotu a povzbuzování. 'Liame! Liame!' skandovala jsem ve své mysli.
,,Dělej!" křikl Niall. Pak jsem uslyšela ten samý zvuk, jako před tím. ,,Au!" sykl. Zayn.
V tu ránu jsem se radostně podívala na Liama, který stál na obou nohou. Naklonila jsem se, abych se ujistila, že ho někdo nedrží. Bylo to tak. Zaynovi tekla z nosu krev a válel se na zemi. Niall mu pomohl na nohy. Oba dva po něm hodili rozlobený pohled. Ten Zaynův byl horší. Odplata.
,,Na co čumíte?!" vyjekl Zayn do všech stran. ,,Na to jak ti dal dvakrát do huby." rozesmál se, někdo. Ani s námi nechodí do třídy. Okamžitě se naším směrem rozeběhly nějaké dívky. Když je Liam uviděl, vzal mě za zápěstí a táhl mě rychle ven.

,,Kam tak ženeš?" udýchaně jsem se opřela o zeď.
,,Ani nevíš, co bych si od nich vyslechl. Nedaly by mi pokoj, nikdy. Nejsem první, kdo by si dovolil dát Zaynovi do huby, ale jsem Liam. Jeho kdysi nejlepší kamarád. Ode mě by to nečekal nikdo." vysvětlil. Během toho jsem nabrala na dechu.
,,Byli jste opravdu dobří přátelé?" zajímala jsem se. Přikývl. ,,Ale teď to nebudeme řešit. Za deset minut máme poslední hodinu. Pojď." řekl s úsměvem a vzal mě za paži. Pomalu mě odtáhl od zdi a poté pustil.
***
,,Zayn Malik a Liam Payne do ředitelny!" vtrhla nějaká učitelka do naší třídy. Neznám je ještě jmény, ale jelikož si položila nějaké papíry, desky a pouzdro na katedru, bude to naše učitelka biologie.
,,Hodně štěstí." zastavila jsem Liama. Pousmál se a odešel za Zaynem.

Liam vypráví:
Vyšel jsem ze třídy a pomalu za sebou zavřel dveře. Podíval jsem se, kde je Zayn. Stál a čekal na mě? Díval se mi hluboko do očí. Na pár vteřin jsem mu věnoval pohled a poté jsem k němu mlčky došel se sklopenou hlavou.
,,Kdy ses naučil takhle prát?" zeptal se. Chvíli jsem váhal jestli se na něj mám podívat a také jsem to neudělal. Sledoval jsem přibližující se schodiště.
,,Říkal jsem ti, že by jsi měl něco vědět, ale ty hned, abych držel hubu. Tak jsem jí držel." pokrčil jsem rameny.
,,A máš aspoň radost?" otázal se dál a začal našlapovat na schody stejně jako já.
,,Nejsem ty, abych z toho měl radost. Ty by jsi mě klidně praštil a pak si otevřel šampus." procedil jsem mezi zuby a věnoval jsem mu naštvaný, ale i zklamaný pohled. Zayn pootevřel ústa, ale pak zavrtěl hlavou. ,,Myslíš si, že jsem tě chtěl praštit? Neudělal bych to." všechny tyto slova vyšla z jeho pusy šeptem. Sjel jsem ho nevěřícným pohledem a on jen ledabyle pokrčil rameny. Neusmál se, neměl v očích nic co by nasvědčovalo tomu, co právě řekl, ale řekl to. Šli jsme vedle sebe a ani vlastní tlukot srdce jsem neslyšel. Jakmile jsem viděl dveře od ředitelny, povzdechl jsem si. Zayn se na mě podíval a usmál se. ,,Pořád mám z tvý mámi respekt." Nijak jsem nereagoval.
***
Když ten hrozný proslov skončil, mohli jsme konečně odejít do své třídy. Nejprve se jí vůbec nechtělo mluvit, pak začala s podmínkou a zakončila to flashbackem. Nic z toho se nedalo poslouchat. Nechtěl jsem slyšet, jak v dobrém vzpomíná na naše dřívější přátelství.
,,Liame." hlesl Zayn a otočil se u dveří, které vedou do naší třídy.
,,Co je?" sykl jsem. Byl jsem naštvaný z toho všeho. Kvůli němu jsem v podmínce a navíc mi jí dala vlastní máma. Podíval se mi hluboko do očí, jako před nějakou chvílí. On tohle vždy uměl. Pak zavrtěl hlavou.
,,Tak otevřeš ty dveře?" zeptal jsem se slušně. Zayn přikývl a otočil se ke mě zády. Nadechl jsem se. Byla to má příprava na to než na nás padnou všechny ty tázací pohledy.
,,Občas mi chybíš." zašeptal a otevřel dveře.

Jenny vypráví:
Po patnácti minutách se vrátili do třídy. Ani jeden se nesmál. Čekala jsem, kdy se na mě Liam podívá, ale nestalo se tak. Vyhýbal se mému pohledu dokud si nesedl za mě. Po zbytek hodiny jsem to ignorovala.
***
,,Tak co?" zeptala jsem se, když jsme se všichni balili.
,,Oba dva máme podmínečné vyloučení." zasyčel a vražedným pohledem se podíval na Zayna.
,,A řekli jste jí pravdu? Řekl jsi jí, že tě šikanuje?" přehodila jsem si kabelku přes rameno. On si na rameno hodil tašku a zavrtěl hlavou.
,,Tohle jí říkat nebudu. O tom obědu jsem nelhal. Řekl jsem co se stalo a pak přišla s tím, že nechápe co se mezi námi stalo a vrtátila se do doby kdy nám oboum bylo pět let až k našim šestnáctkám." protočil oči v sloup a vybídl mě, abych šla. Mlčky jsme šli vedle sebe dokud jsme nevyšli ze školy. Ještě po nádvoří jsme šli stále vedle sebe, ale on pak zabočil doleva, kde je parkoviště.

,,Odvezu tě." řekl s úsměvem. Zavrtěla jsem nesouhlasně hlavou. ,,Nerada jezdím s cizími lidmi. Určitě si ani neudělám řidičák, jak pořád zavírám při jízdě oči."
Pousmál se. ,,Pojedu pomalu. Pojď posero." došel ke mně a chytl mě za paži. Tak učinil, aby se mé nohy pohly stejným směrem, jako ty jeho a pochvíli mě pustil.
----------------------------------------
1) Řekne Liam Jenny, co mu řekl Zayn?
2) Dozví se Jenny více o přátelství těch dvou?
3) Bude Zayn v šikaně pokračovat?


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adu Adu | 1. dubna 2013 v 18:44 | Reagovat

1) Možná za čas.
2) Liam je uzavřený, takže asi ne
3) Ne, doufám...

2 Katka Katka | 1. dubna 2013 v 19:39 | Reagovat

1. asi ne
2. možná časem až třeba na Liama přijde povídavá
3. asi jo

3 Isa Isa | Web | 1. dubna 2013 v 20:03 | Reagovat

1. Myslím, že jo.
2. Musí, protože jestli se to nedozví ona, tak se to nedozvím ani já. :D
3. Ne.

Fakt nevim, jak to děláš, ale jakákoliv povídka, co ty napíšeš, tak se mi neskutečně líbí. Třeba, když se někdy nudím, tak čtu nějaké povídky na onedirection-ff, ale tam by mě nikdy nenapadlo číst povídky s Liamem, ale tady je čtu s klidem, protože vím, že budou skvělý. Strašně mě zajímá, co se mezi těma dvěma stalo, že už se nebaví a jsem moc ráda, že Jenny a Liam jsou kamarádi a nemusím na to čekat až do 10. dílu. :DDD

4 Andy Andy | Web | 1. dubna 2013 v 20:31 | Reagovat

1) Tak, proč by ne? Mohl by to říct :) Třeba by se víc sblížili.
2) Nevím, ale mohl by se jí svěřit :D
3) Beztak jo,i když se mi to nelíbí! :D
Moc se mi tento díl líbil, děkuji.
Prosím co nedříve pokračování! :)

5 mrs.FIX mrs.FIX | Web | 1. dubna 2013 v 20:47 | Reagovat

1) Já myslím že nebude chtít, ale Jenn to z něho dostane.
2) Určitě ;)
3) Já myslím, že jo. Aby byl borec. :/ :D

6 Luss Luss | Web | 1. dubna 2013 v 23:23 | Reagovat

1) jo
2) časem určitě
3) Bude..:/

Je to božský!!!!! :) čtu to teď všechno najednou, konečně jsem si našla čas... a vazne úžasný!

7 Christ Christ | 2. dubna 2013 v 14:06 | Reagovat

1) Dobrovolně asi ne, ale Jenny bude chtít vědět co se tam dělo a vytáhne to z něj.
2) Rozhodně jí to Liam neřekne hned všechno, ale časem se to dozví. :)
3) Asi ano..

8 Chachi Chachi | Web | 2. dubna 2013 v 20:05 | Reagovat

1. Možná později. Až se spolu víc... seznámí :D
2. Možná časem.
3. Já si myslím, že ano. Že to byl jeho takový...zkrat :D

9 W. W. | Web | 2. dubna 2013 v 20:11 | Reagovat

1. Já si myslím, že jo :D
2. Souhlas s jedničkou xD
3. To doufám, že ne :D

10 Christen Christen | Web | 3. dubna 2013 v 21:18 | Reagovat

1) Hm, mohl by třeba byto Jenny nějak začala řešit..
2) Určitě ano pokud ji Liam někam pozve tak na to Jenny určitě narazí a nedá jí to (jako každé holce) a na tohle se prostě zeptá..
3) Upřimně po tom co jsem teď přečetla jsem v rozpacích a nejsem si vůbec jistá takže vážně nevím možná ano ale možná ne...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama