Secret Desires | talk to you later | part 14. 1/2

24. listopadu 2013 v 16:33 | Dem.

Grace vypráví:
,,Jdu do školy," prolétla jsem okolo otce v kuchyni, šáhla po červeném jablku a byla připravena na odchod.
,,Počkej," mírně křikl. Otočila jsem se na patách a s kousnutím do jablka povytáhla levé obočí.
,,Chci mluvit o tom včerejšku," odložil šálek s čajem.
,,Všechno jsme si už vyjasnili. Půjčim si mámy šaty a na ten ples půjdu ať se ti to líbí nebo ne."
Billy vypráví:
,,Co děláš až tady?" vyhrkl jsem a okamžitě ho pustil dovnitř.
,,Chtěl jsem ti tu šťastnou zprávu oznámit osobně," flirtujíc na mě zamrkal.
,,Opravdu?" povytáhl jsem obočí k nevíře.
,,Jo dělám si srandu. Měl jsem cestu kolem," mávl rukou ve vzduchu a rozesmál se.
,,No tak co? Už to Niall ví?" otázal jsem se.
,,Víš… " hlesl.
,,Vyklop to!" Přikázal jsem. Tentokrát se udivil on. ,,Miluju to, jak se mě nebojíš," zašeptal.
,,Ale zpět k věci. Ujistil jsem se, že mi Niall nelže. Na tvé dceři mu opravdu záleží. Jeden ples přeci přežiješ."
,,Měl jsi mu říct, že je to má dcera a tím pádem se od ní má držet dál. Měl jsi to těm tvým šaškům říct okamžitě," rozkřičel jsem se.
,,Brzdi. Nikdo jí stejně neublíží. Niall jí má rád a tím pádem jí nikdo z nás nemůže ublížit."
,,To je mi jedno. Oni nevědí, že je to má dcera. Měl by se od ní ten Niall držet pořádně dál."
,,Vždyť oni ani nevědí tvojí identitu," zasmál se. ,,Tak nemusí vědět, že Grace je tvoje dcera. Věř mi, že se jí nic nestane," věnoval mi úsměv a přátelsky mě poplácal po rameni.
,,No tak fajn. Ať spolu na ten ples jdou, ale pak to skončí. Nechci, aby se stýkali."
,,Stejně se budou vídat, když spolu chodí do třídy."
"Tak požádám, aby jí přeřadili do druhé třídy."
"Billy, nebuď směšný. Vím, že tvá dcera je tvé všechno, ale tohle přeháníš," uchechtl se a vydal se ke dveřím.
"Nic se jí nestane. Na to dám vlastní krk," se slovy otevřel dveře a v nich se zastavil. Otočil se čelem ke mně a já nemohl uvěřit tomu, co řekl. On ať raději svůj krk na nic nesází.
"Niall jí má opravdu rád. Záleží mu na ní. Jen jí dopřej jeden ples. Jim oběma. Nebude trvat dlouho a s klukama budeme nucení se přesunout dál a oni dva se už nikdy neuvidí. Středoškolské lásky jsou tak romantické," s poslední větou si zoufale povzdechl. O pár kroků couvl, a jakmile jsem si byl jistý, že je dostatečně daleko, zabouchl jsem mu dveřmi před nosem. Poté jsem uslyšel jen jeho smích.

Grace vypráví:
Dorazila jsem do školy jen tak tak. Trochu jsem doufala, že po cestě potkám Harryho, jako dříve, když jsem mu následně vlepila facku. Nad vzpomínkou jsem se musela pousmát. Vcházela jsem zrovna do třídy, když jsem si všimla Hannah. Na tváři se mi vyrýsoval šťastný úsměv. Jakmile si mě všimla i ona, také se usmála. Prohrábla si své rovné černé vlasy, které nepřesahovaly délku ramen. Rychlým krokem jsem si sedla do naší společné lavice, odložila tašku na zem a následně jí objala.
"G, jsi v pohodě?" zasmála se. V jejím hlase bylo slyšet nepochopení. Opatrně jsem se od ní odtáhla, ale úsměv jsem si na tváři zanechala. "Jsem jen ráda, že tě vidím."
"Byly to jen dva dny," stále nechápala mé silné objetí.
"Ani nevíš, jak těžké dva dny," zamumlala jsem a odvrátila od ní pohled. Přála bych si, abych jí mohla říct vše. O nočních návštěvách Harryho, o tom, že jsem upír, jak můj otec pravděpodobně nesnáší Nialla.
"Pane bože, Niall," tuhle větu jsem si chtěla jen myslet a ne jí vyhrknout nahlas. Okamžitě jsem upoutala pozornost dvou studentů sedících přede mnou a pochopitelně i Hannah.
"Pozval mě na ples," dodala jsem šeptem.
"Cože?" vyjekla pro změnu ona a když se na ní otočili ti samý lidi, jako před pár vteřinami na mě, dala si ruku před pusu. "Vlastně jsem ho musela pozvat já. Ale on s tím za mnou přišel jen..no však víš, stydí se," chtěla jsem jí zasvětit do děje.
"Nemůžu tomu uvěřit. Niall a ty. Vy spolu chodíte?" s poslední otázkou na mě oči mohla nechat. Její velké hnědé nenamalované oči.
"Co-že? Ne!" zavrtěla jsem hlavou, abych svá slova dokázala.
"Aha, takže za chvíli budete," mrkla.
"Nech si toho," protočila jsem oči a v tom vešel do třídy on.
"Ááá my o vlku," řekla na Niallův účet, který se jen při jejích slovech zastavil a tupě na nás zíral.
"Taky tě rád vidím, Hannah," její jméno procedil mezi zuby. Nebylo to tak, že by se neměli rádi. Přišlo mi, že byl Niall jen zaskočený, že jí tu vidí. Když věnoval pohled mě, došlo mi, že je mu líto, že nemůže sedět vedle mě. Proto takové oslovení.
"Hele, Horane," zopakovala jeho tón. Niall jí ignoroval a beze slova anebo bez úsměvu si šel sednout na své místo. Musela jsem se na něj ještě podívat než se bude dál vyptávat Hannah. Naše pohledy se setkaly, vyměnily jsme si úsměvy a pak naráz odpoutali pohled od toho druhého.

"Promiň, co jsi říkala?" trhlo to ve mně, když jsem viděla její výraz.
"Nic mi neuniklo. Na facebooku a na twitteru jsem si všimla, že Niall se přidal do té party k Malikovi, Tomlinsonovi, Paynovi a Stylesovi. Musíš mít hrozně velkou radost, že tě pozval. Počkej, až se to dozvědí ostatní holky," s poslední větou vykulila tedy pořádně oči a začala přikyvovat svým myšlenkám. Úplně vidím, co si myslí. Minimálně deset holek mi trhá šaty a rvou vlasy kvůli tomu, že můj doprovod je Niall. Ovšem, když řekla Harryho příjmení, vybavily se mi všechny ty naše společné chvilky. Ty šťastné, vtipné, ale i ty strašidelné a smutné. Protřepala jsem hlavou, když jsem viděla, že její ústa se znovu pohybují.
"Můžeš to říct ještě jednou?" trochu jsem se zastyděla. Prvně to bylo kvůli Niallovi a teď kvůlii Harrymu. Děsivé.
"Ty seš fakt zdegenerovaná," lehce strčila do mého ramene a rozesmála se. Cože řekla, že jsem?
"Ptala jsem se, jestli je nějaká možnost, že by mě někdo z nich taky pozval," povytáhla jsem obočí. Začala jsem vzpomínat na doby, kdy o nich vyprávěla. Vždy se jí líbil Zayn a Harry.
"To fakt nevím," odbyla jsem jí.
"Ty se s nima bavíš?"
"Ne, proč?"
"Když tě Niall pozval, tak jsem si myslela, že jo. To je fuk. Takhle mi budeš k ničemu," pousmála se.
"K ničemu? Jak to zase myslíš?" nechápala jsem.
"Když by jsi se s nima bavila, tak by jsi se mohla zmínit o tvé stále nezadané nejlepší kamarádce," mrkla.
"Řeknu Niallovi."
"Cože? Ne! Mám lepší nápad," lehce si skousla spodní ret a v očích se jí honil jistě šílený nápad, který se mi dřív nebo později nebude líbit.

***

"Snad to vyjde," stiskla mi ruku hroznou sílou.
"Přijdu si jako blbec," zamumlala jsem. Uvolnila své sevření.
"Co je na tom blbýho? Polední přestávka, ty a Niall, Niallovi kamarádi a já. Ty nemusíš dělat vůbec nic," cvrnkla mě do nosu. Pousmála jsem se. Nechci jí zatahovat do toho našeho světa. Snažila jsem se jí to celé hodiny ve škole vymluvit, ale ona se nedala. Co když jí opravdu někdo z nich pozve na ples, co když spolu budou chodit? To není ta nejhorší představa, co by se mohlo stát. Nechci, aby jí někdo z nich ublížil.
"Tady jste," objevil se z ničeho nic vedle mého boku Niall. Již za dnešek jsem mu věnovala upřímný a snad ten nejkouzelnější, ale zároveň nejotravnější úsměv. Nevím, co se to se mnou děje, že jakmile ho vidím, musím se usmívat.
"Jdete?" tázavě se na nás podíval. Hannah si zadupala pod nohama. Střelila jsem po ní pohled a ona se rázem uklidnila. Nikdy jsem jí neviděla takhle jančit kvůli klukovi. Dobře, klukům. Niall jí propálil ne zrovna příjemným pohledem. Poté se stalo něco, co jsem opravdu nečekala. Chytl mě za ruku a propletl naše prsty. Polkla jsem. Nevěnoval mi ani pohled. Měl na obličeji ten šťastně spokojený úsměv a hleděl před sebe. To se nedalo říct o ostatních lidech před školou, kteří seděli a jedli. Ignorovala jsem dívky, které k sobě okamžitě semkly hlavy a zatímco si šuškaly, na nás ukazovaly prstem.
"Vadí ti to?" zašeptal mi do ucha Niall.
"Ne," odvětila jsem skoro neslyšně. "Jen," zastavila jsem se a tím pádem se musel zastavit i on. Koutkem oka jsem zahlédla Hannah, která spojila za zády své ruce, začala si pískat a dívala se na oblohu. Musela jsem se zasmát. "Jen, co?" řekl Niall a já odvrátila pohled od Hannah.
"Jen, no. Jak bych začala… "
"Tak nezačínej. Držím tě jen za ruku. Promluvíme si o tom později?" polkla jsem všechny slova při jeho závěrečném úsměvu. Jeho modré oči se uvrtaly v těch mých. Topila jsem se v té nikdy nekončící modré barvě.
"Hele vy dva," vložila svojí hlavu mezi nás Hannah. "Já stále ještě nemám partnera," ostře se podívala na Nialla. Ten se rázem zasmál. "Tak proto s náma jdete na oběd. Hannah ty se nikdy nezměníš," zavrtěl nad ní hlavou a se svojí rukou stále v té mé, se dal do chůze. Tentokrát jsem vůbec neřešila pohledy a rozhovory druhých nad mým a Niallovým jménem. Usmívala jsem se nad domněnkou, že možná až nastane ''promluvíme si o tom později'' budu mít přítele. Prvního.
------------------------------------
Moc otázek nemám. :D Tenhle díl jsem potřebovala rozdělit do dvou částí, protože k tomu bude patřit i oběd s kluky... :) No snad bude aspoň někdo rád za toho Nialla. :D

1) Niall a Grace spolu ještě nechodí, ale stane se tak brzy?
2) Dosáhne Hannah svého a půjde s někým z nich na ples?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Prostě.já Prostě.já | 25. listopadu 2013 v 20:16 | Reagovat

1) Doufám, že joooo :D Ale pořád je tam Harry. Ouch, to je dilema! :D
2) Proč by nemohla, zdá se celkem fajn, ale mám vůči ní pochybnosti a ani nevím proč :D

2 Luss Luss | Web | 25. listopadu 2013 v 23:16 | Reagovat

1. Jooo!!!! A není to prosba-.-:DD
2. Jo půjde s Haroldem, zabouchnou se do sebe a tadá.. No problem:D

Jinak já a šikovná?:D tak děkuju, ale ty básničky jsou úplné blbosti:D
Nevím jestli sis všimla, nebo četla i ty ostatní příspěvky, co jsem v poslední době přidala, ale děkovala jsem ti tam, za to že ještě mrháš svým časem a čteš ty moje kecy:D jsi jediná a opravdu si toho moc vážím <3 :))

3 lili lili | 27. listopadu 2013 v 14:25 | Reagovat

1. No nevím :D Popravdě si myslím, že chová nějaké city k Harrymu :D
2.Podle mě pudem nakonec s Harrym a Grace by mohla žárlit :333    PS: fandim Harrymu!

4 Luss Luss | Web | 28. listopadu 2013 v 16:39 | Reagovat

Zabouchnou se do sebe jo a jo a jo!!:DD nebo se může stát ještě něco, ale to si nechám pro sebe:DD ale prostě podle mých představ to bude tak jak jsem to řekla:DD

Bylo to hned v tom článků pod těma básničkama nad TAGem :D poslední dvě věty nebo nějak tak:DD

A nelžu..:33 nejsem jen ráda za LAF, já bych nejradši skákala do stropu radostí:DDD ta povídka je boží a hlavně s Liamkem:33:DDD takže si můžu představovat, že jsem tam místo Jenny já:'DDD

5 Luss Luss | Web | 28. listopadu 2013 v 16:40 | Reagovat

Jo a to že se tam neukázal ten komentář, taky když jsem předtím komentovala tady, tak se to neukázalo:DD

6 Christen Christen | Web | 1. prosince 2013 v 16:10 | Reagovat

1) To víš, že jo a jestli jí dáš dohromady s Haroldem tak uvidíš!! :D
2) Panebože co se tam ta sere..? Doufám, že jí všichni odmítnou a nikdo s ní na ples nepůjde! :D A ne vůbec nejsem škodolibí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama